Skip to main content

Welche Casinos mit Merkur Spiele bieten aktuell einen Bonuscode an?

Dyrektor generalny Binance zaprzecza programowi uchylania się od przepisów dotyczących Bitcoinów „Tai Chi“.

Wyciekły dokument rzekomo od kierownictwa wyższego szczebla Binance’a nakreśla plan wykorzystania amerykańskiej spółki zależnej do omijania organów regulacyjnych.

Binance jest jedną z największych na świecie giełd kryptokurwalutowych

Forbes poinformował, że Binance miał tajny plan oszukiwania amerykańskich organów regulacyjnych przy pomocy amerykańskiej spółki zależnej.
Anonimowe źródło raportu mówi, że został on stworzony i oglądany przez wyższą kadrę kierowniczą Binance’a.
CEO Binance’a Changpeng „CZ“ Zhao nazwał raport „FUD“.

Dyrektor generalny Binance Changpeng „CZ“ Zhao wziął na Twittera, aby zaprzeczyć raportowi Forbesa, który twierdzi, że Binance, światowy lider w wymianie kryptokurantów, stworzył „rozbudowaną strukturę korporacyjną zaprojektowaną, aby celowo oszukiwać regulatorów i ukradkiem czerpać zyski z kryptońskich inwestorów w Stanach Zjednoczonych“.

Forbes zgłaszając zawiasy na temat wycieku dokumentu z 2018 r. „uważanego za stworzony przez“ dyrektorów Binance’a. Tak zwany „dokument Tai Chi“ nakreśla rzekomą strategię Binance’a polegającą na stworzeniu amerykańskiej spółki zależnej, „podmiotu Tai Chi“, jako formy podstępu, pozwalającego firmie na wskazanie spółki zależnej, która była nadrzędna w stosunku do przepisów. Następnie wykorzystałby on tę spółkę zależną jako sposób na przeniesienie przychodów do innych globalnych operacji. W 2019 r. Binance użyczył swojej nazwy Binance.US, firmie z siedzibą w San Francisco, która prowadzi kryptokurrency exchange.

CZ nazwały raport „FUD“ i powiedziały, że „nie został sporządzony przez pracownika Binance’a (obecnego lub byłego)“. Według CZ, jest to dokument zewnętrzny: „Każdy może stworzyć „dokument strategiczny“, ale to nie znaczy, że Binance za nimi podąża.“
Wewnętrzna historia wybuchowego dojścia Binance’a do władzy…

 

Według anonimowego źródła Forbesa, dokument Tai Chi został stworzony przez współzałożyciela pozagiełdowej platformy handlowej Koi Trading, Harry’ego Zhou; Binance Labs jest głównym inwestorem w Koi Trading, wydając 2,99 mln dolarów w rundzie zalążkowej w październiku 2018 roku. Dokument rzekomo trafił do CZ w tym samym kwartale za pośrednictwem Jareda Grossa, który jest odpowiedzialny za fuzje i przejęcia Binance’a.

Odpowiadając Czechom, dziennikarz Forbesa, Michael del Castillo, twierdził, że ma korespondencję e-mailową od Binance’a potwierdzającą, że Zhou był wcześniejszym pracownikiem Binance’a, wbrew twierdzeniom Czech.

Dokument, który jest w formie pokazu slajdów, przedstawia plan oszukiwania Sieci Egzekwowania Przestępstw Finansowych oraz Biura Kontroli Aktywów Zagranicznych (oba są biurami Ministerstwa Skarbu USA), a także Komisji Papierów Wartościowych i Giełd oraz Komisji Handlu Towarowymi Kontraktami Terminowymi (Commodity Futures Trading Commission) – oraz, w dobrej wierze, Departamentu Usług Finansowych Stanu Nowy Jork, choć Binance.US nie jest dostępny dla użytkowników z Nowego Jorku.

Dokument ten rzekomo pokazuje również, w jaki sposób „podmiot Tai Chi“ mógłby przenieść dochody z powrotem do podstawowej działalności Binance’a, która jest zarejestrowana na Kajmanach, w formie opłat licencyjnych i usługowych.
Pobierz aplikację „The Decrypt App.
Pobierz naszą aplikację, aby uzyskać najświeższe wiadomości i funkcje na wyciągnięcie ręki. Bądź pierwszym, który wypróbuje The Decrypt Token i wiele więcej.

Niezależnie od tego, czy dokument jest legalny, czy nawet śledzony – M.O. dzwoni nieco prawdziwie. Binance nie jest przeciwny grze w geoarbitrage, przenosząc swoje działania z Chin, a następnie z Japonii, aby wyprzedzić władze rządowe z różnym poziomem komfortu wokół handlu krypto walutą – oraz zakładając placówki w miejscach takich jak Uganda i Malta, które są otwarte dla biznesu, ale mogą mieć również łagodniejsze stanowisko wobec oficjalnej korupcji.

Mimo to, nawet jeśli wszystkie doniesienia Forbesa są prawdziwe, może to nie uczynić działań Binance’a nielegalnymi. Według Gabriela Shapiro, partnera w Belcher, Smolen & Van Loo LLP, „To, co jest tu opisane, nie jest strategią unikania prawa, ale planem przestrzegania prawa amerykańskiego w sposób maksymalnie opłacalny“.

Kontynuował: „Jeśli to jest uchylanie się od prawa, to jest to najbardziej legalna struktura.“