Skip to main content

Welche Casinos mit Merkur Spiele bieten aktuell einen Bonuscode an?

Major Chinese Bank oferuje na sprzedaż obligacje cyfrowe na Bitcoin

Jeden z największych banków w Chinach uruchomił „pierwszy publicznie notowany papier dłużny na łańcuchu blokowym“, który można kupić za kryptońskie pieniądze.

China Construction Bank uruchomił cyfrowe obligacje, które można kupić za Bitcoin.
Roczna rentowność tych obligacji wynosi około 0,75%.
Bank nazwał je „pierwszym publicznie notowanym zabezpieczeniem długu na łańcuchu blokowym“.
China Construction Bank, jeden z największych banków w kraju, uruchomił dziś coś, co nazywa „pierwszym publicznie notowanym zabezpieczeniem długu na łańcuchu blokowym“. Te cyfrowe obligacje można kupić zarówno za Bitcoin, jak i za dolara amerykańskiego, donosi The Wall Street Journal.

Zgodnie z raportem, obligacje będą przynosić roczne odsetki w wysokości około 0,75% i będą rolowane co trzy miesiące – proces, w ramach którego obecne papiery wartościowe są zamykane, a nowe pożyczki są umieszczane w nowych.

 

Ofertę ułatwia zagraniczny oddział China Construction Bank zlokalizowany w malezyjskim centrum finansowym Labuan, który będzie notowany na giełdzie Fusang Exchange, umożliwiającej handel zarówno kryptokur walutami, jak i fiatami.

Nowa oferta jest „pierwszym publicznie notowanym papierem dłużnym na łańcuchu blokowym“, zauważył Felix Feng Qi, główny oficer malezyjskiego oddziału banku. Dyrektor generalny Fusangu, Henry Chong, wyjaśnił również, że obligacje te są zbliżone do depozytów bankowych, ale oferują większe zyski niż większość depozytów dolarowych.

„Z naszej perspektywy przyjmujemy depozyty bankowe, co jest naszą podstawową działalnością. Bank nie prowadzi działalności w zakresie Bitcoin ani kryptokur walut“, podkreślił Steven Wong, główny strateg operacyjny i finansowy oddziału China Construction Bank w Malezji.

 

IBM rozszerza swoją działalność na tajlandzkie rozwiązanie Blockchain Solution dla obligacji rządowych

W dniu 11 września 2020 r. Bank Tajlandii (BOT) ogłosił opartą na łańcuchu blokowym platformę dla rządowych obligacji oszczędnościowych. Dziś IBM, który zaoferował technologię blockchainową dla tej platformy,…

Z wyjątkiem rezydentów podatkowych z USA i Chin oraz mieszkańców Iranu i Korei Północnej, obligacje cyfrowe będą dostępne dla inwestorów z całego świata. Bank planuje przyciągnąć do 3 mld dolarów ze sprzedaży swojej nowej oferty.

Cyfrowe obligacje zostały uruchomione dzisiaj, a handel rozpocznie się w piątek, 13 listopada, jak podaje Fusang Exchange.

Jak podał Decrypt 5 października, Bank Tajlandii sprzedał swoje rządowe obligacje oszczędnościowe o wartości 1,6 mld dolarów w ciągu zaledwie tygodnia od ich wprowadzenia na rynek.